Мени

Вести

21мај

Завршниот годишен настан на Федеарацијата на училишен спорт оддржана во ООУ ,,Димитар Поп Георгиев Беровски“

Градоначалникот Александар Наумоски, директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски и претседателот на Федерацијата на училишен спорт Александар Туфекџиевски присуствуваа на завршниот настан

21мај

Асфалтирана улица ,,Мис Стон“

Завршија градежените работи за асфалтирање на улица Мис Стон во урбаната заедница Мирче Ацев. На овој коловоз претходно беа изведени и сливници з

20мај

Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Завршија градежните работи за поставување на бехатон плочки на улица 18 во населеното место Кисела Јабука. Во тек е редење на бехатон и на улица 14.Според програмата, во ова населено место предвидено е со бехатон да се поплочат уште три улици, во вкупна должина од 500 метри.

20мај

Известување

Се решава деценискиот проблем со обезбедување на питка и свежа вода на жителите од ,,Алексо Демниевски“. Во соработка со Град Скопје, преку ЈП ,,Водовод и канализација“, во моментов се одвиваат подземни градежни работи за обезбедување на кружно движење на водата на сите краци на улица ,,Алексо Демниевски“.

20мај

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петров во учебната 2020/2021

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петровво учебната 2020/2021

20мај

Бесплатен офталмолошки преглед за првачињата во Ѓорче Петров

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски со генералниот менаџерот на Санте Плус Хоспитал Груп, Др. Билал Кара, потпиша Меморандум з

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам