Мени

Вести

21мај

Асфалтирана улица ,,Мис Стон“

Завршија градежените работи за асфалтирање на улица Мис Стон во урбаната заедница Мирче Ацев. На овој коловоз претходно беа изведени и сливници з

20мај

Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Завршија градежните работи за поставување на бехатон плочки на улица 18 во населеното место Кисела Јабука. Во тек е редење на бехатон и на улица 14.Според програмата, во ова населено место предвидено е со бехатон да се поплочат уште три улици, во вкупна должина од 500 метри.

20мај

Известување

Се решава деценискиот проблем со обезбедување на питка и свежа вода на жителите од ,,Алексо Демниевски“. Во соработка со Град Скопје, преку ЈП ,,Водовод и канализација“, во моментов се одвиваат подземни градежни работи за обезбедување на кружно движење на водата на сите краци на улица ,,Алексо Демниевски“.

20мај

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петров во учебната 2020/2021

КОНКУРС доделување награди, дипломи и пофалници на учениците и просветните работници во општинските основни училишта во Општина Ѓорче Петровво учебната 2020/2021

20мај

Бесплатен офталмолошки преглед за првачињата во Ѓорче Петров

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски со генералниот менаџерот на Санте Плус Хоспитал Груп, Др. Билал Кара, потпиша Меморандум з

19мај

Јавен повик за мапирање на самохрани родители

Општина Ѓорче Петров во соработка со Здружение за родова еднаквост ЕДНА МОЖЕ!-Скопје, ќе спроведе мапирање на самохрани родители и тоа:

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам