Мени

Вести

20мај

Бесплатен офталмолошки преглед за првачињата во Ѓорче Петров

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски со генералниот менаџерот на Санте Плус Хоспитал Груп, Др. Билал Кара, потпиша Меморандум з

19мај

Јавен повик за мапирање на самохрани родители

Општина Ѓорче Петров во соработка со Здружение за родова еднаквост ЕДНА МОЖЕ!-Скопје, ќе спроведе мапирање на самохрани родители и тоа:

19мај

Основците од Ѓорче Петров дел од „Отворената училишна спортска недела“

Спортувањето и грижата за здравјето не смеат да се запостават ниту во услови на пандемија! Изминатава година, преку Сојузот на училишни спортови, учениците активно реализираа спортски активности на отворено според предвидените протоколи.

18мај

(Видео) Почеток на асфалтирање на улица 20 и 22 во Волково

(Видео) Почеток на асфалтирање на улица 20 и 22 во Волково

18мај

Санирање на ударните дупки во општината

Започнуваме со санирање на ударните дупки во општината Денеска се изведуваат градежни работи на улица 59 и 61 во Волково. Санирањето на коловозите ќе се изведува етапно по сите месни и урбани заедници.

18мај

Започнаа градежните работи за асфалтирање за улица 20 и 22 во село Волково

Станува збор за должина од околку 2,5 километри со што се олеснува пристапот до домовите на 190 семејства. Со асфалтирањето се комплетира инфраструктурата во овој дел од општината.

Календар на планирани настани


Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
 logo_iso_2021 Finansiski_indikatori Corona_virus

Поставени се колачиња (cookies) на Вашиот уред со цел да се подобри функционалноста на оваа веб страница.

Потребни ми се дополнителни информации | Политика за користење на колачиња (cookies)

Се согласувам Не се согласувам